#zaryspomaga

Zbiórka pracownicza na cele charytatywne

Pracownicy ZARYS nie ustają w pomocy! Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu udało się przekazać 50 tys. rękawic i 5000 maseczek medycznych do Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Mikołowie.

Dostarczony profesjonalny sprzęt medyczny będzie chronił zarówno personel jak i osoby niepełnosprawne przebywające na terenie Domu Pomocy Społecznej. Poza szpitalami to właściwe takie placówki są najbardziej narażone na gwałtowne rozprzestrzenianie się koronawirusa. W ten sposób firma ZARYS i jej pracownicy pragną podziękować opiekunom, którzy pomimo panującej sytuacji, nie opuszczają swoich podopiecznych pomagając im w codziennych zadaniach.

 

Obecnie w ramach Ośrodka działają następujące jednostki wspomagające i aktywizujące osoby niepełnosprawne:

  • Dwa Domy Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Ruchowo,
  • Warsztat Terapii Zajęciowej
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
  • Zakład Aktywności Zawodowej na bazie rolnictwa
  • Zakład Aktywności Zawodowej „Grill” na bazie usług cateringowych i usług pralniczych
  • Środowiskowy Dom Samopomocy

W organizowanej przez pracowników ZARYS akcji, każdy z nich miał możliwość zakupu symbolicznych cegiełek-rękawic. Zebrana w ten sposób kwota została podwojona przez Zarząd i w całości przekazana na cele charytatywne.

Cieszymy się, że w czasach pandemii COVID-19, możemy tworzyć zespół ludzi, którzy nie tylko nie zapominają o osobach potrzebujących, ale również sami wychodzą z inicjatywą niesienia pomocy. Mamy nadzieję, że nasz przykład zachęci również pracowników innych firm do takich działań.