#ZARYSpomaga

testy, maseczki dla Polski

Strona Chińska zaoferowała Polsce pomoc w ramach dostaw sprzętu potrzebnego do walki z koronawirusem, w tym testy, maseczki, okulary ochronne, rękawiczki, ochraniacze na obuwie. To odpowiedź na pomoc udzieloną w lutym gdy ZARYS przekazał stronie chińskiej 100 000 maseczek Chiny, w ramach rewanżu, ofiarują Polsce pomoc w walce z epidemią koronawirusa

Ambasador Chin w Polsce poinformował Ministerstwo Spraw Zagranicznych, że rząd chiński zadecydował o przekazaniu stronie polskiej wyrobów ułatwiających walkę z epidemią. Do Polski z Chin mogą trafić: zestawy testowe wykrywające wirusowy kwas nukleinowy, maseczki N95, medyczna odzież ochronna, w tym okulary ochronne, rękawiczki, ochraniacze na obuwie. Jest to odpowiedź strony chińskiej na wcześniejszą pomoc polskich firm i naszych władz w walce z kornawirusem. ZARYS International Group na początku lutego 2020 roku przekazał w geście pomocy 100 000 sztuk medycznych maseczek ochronnych na potrzeby szpitala w Wuhan.Jednocześnie - ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, wskazuje:

"Strona chińska nigdy nie zapomni o pomocnej dłoni wyciągniętej przez rząd polski i Polaków w stronę Chin, gdy te walczyły z epidemią. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Chiny są gotowe stanąć ramię w ramię z Polakami. Strona chińska w dalszym ciągu będzie wzmacniać wymianę doświadczeń i informacji ze stroną polską, będzie intensyfikować współpracę w zakresie walki z epidemią i pomagać Polsce zwyciężyć z chorobą."

Aktualnie firma ZARYS International Group pracuje nieprzerwanie 24 godziny na dobę, tak aby zapewnić stałe dostawy jednorazowego sprzętu medycznego do rodzimych placówek medycznych i szpitali, z którymi ma podpisane kontrakty. Sytuacja jest bardzo złożona, gdyż na rynku można zaobserwować znaczne braki towarowe. Pomimo tych trudności firma stara się jak najlepiej wywiązywać ze zobowiązań wobec klientów.

„Postawa chińskich władz pokazuje, że bezinteresowna pomoc zawsze wraca. ZARYS od lat współpracuje z kontrahentami w Chinach i na miejscu wytwarza jednorazowe wyroby medyczne. Na wieść o problemach w walce z koronawirusem bezzwłocznie postanowiliśmy pomóc. Wysłaliśmy już w ubiegłym miesiącu maski ochronne, których na miejscu w szpitalach brakowało. W tej chwili skupiamy się na bieżącej działalności i zapewnieniu szpitalom podstawowego asortymentu. Nasi pracownicy na magazynie obecnie pracują całą dobę.” – powiedział Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający ZARYS International Group.

Działając odpowiedzialnie społecznie i monitorując bieżącą sytuację związaną z epidemią koronawirusa w Polsce ZARYS wsparł m.in. Szpital Uniwersytecki imienia Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze czy Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa w Łodzi, ofiarowując nieodpłatnie maski ochronne. To właśnie w Szpitalu w Zielonej Górze był skutecznie leczony pierwszy na terenie Polski pacjent, u którego badanie w kierunku obecności wirusa COVID-19 dało wynik pozytywny.