31marca2022 #FundacjaZARYS

Dwa tiry ze sprzętem medycznym dla Ukrainy

Zrealizowaliśmy czwarty transport produktów medycznych. Do Ukrainy wyruszyły dwa tiry wypełnione specjalistycznymi środkami medycznymi. Łączna wartość dostaw to blisko 600 tys. zł.

#pomocdlaUkrainy

Nasza Fundacja, powołana od życia przez ZARYS International Group producenta i dystrybutora środków medycznych, od początku wojny zbiera fundusze i z powodzeniem realizuje dostawy do Ukrainy. Działania podejmowane są w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy, dlatego transporty trafiają do miejsc, w których pomoc medyczna jest najbardziej potrzebna, a takich z każdym dniem jest coraz więcej.

Koszt pierwszego transportu został w pełni pokryty z budżetu Fundacji, kolejne są efektem zbiórki publicznej prowadzonej w social mediach. Na konta Fundacji wpływają datki od osób prywatnych, w tym również pracowników spółki, a także od przedsiębiorstw polskich i zagranicznych.

Dwa tiry pełne produktów medycznych 

Najbliższy transport, dwa wielkopowierzchniowe samochody ciężarowe z naczepami, jest rezultatem wpłat finansowych oraz darowizn rzeczowych. Skompletowanie produktów z pierwszego tira było możliwe dzięki darowiźnie o wartości 270 tys. zł, przekazanej przez Fundację Deloitte Polska. Drugi będzie zawierać materiały opatrunkowe przekazane przez holenderską firmę Vision Medical Company, szwy chirurgiczne dostarczone przez producenta - firmę Atramat z Meksyku, produkty zakupione dzięki zbiórce publicznej prowadzonej przez dziennikarza Marcina Mellera oraz darowiźnie przekazanej przez Fundację Górnika Zabrze, 200 tys. zł.

Najbardziej potrzebny asortyment

Do Ukrainy wysyłane są obecnie produkty z kategorii jednorazowego sprzętu medycznego, a także asortyment do wykonywania procedur chirurgicznych, m.in.: skalpele, igły, szwy chirurgiczne, kaniule, strzykawki, produkty do drenażu ran, cewniki, zestawy do odsysania pola operacyjnego, materiały opatrunkowe, paski do zamykania ran, folie i serwety operacyjne, kompresy, resuscytatory, rękawice diagnostyczne i chirurgiczne, maski chirurgiczne, fartuchy chirurgiczne, gotowe zestawy operacyjne, obłożenia pola operacyjnego.

Za realizację części logistycznej, bezpieczne dostarczenie produktów do miejsca przeznaczenia, odpowiada Fundacja Solidarności Międzynarodowej.

 

 

Wesprzyj nas: