#30maja2022 #pomocdlaUkrainy #FundacjaZARYS

8 ton sprzętu medycznego dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie

Udało się! Fundacja ZARYS wysłała kolejny tir ze środkami medycznymi dla ukraińskich szpitali. Dostawy organizowane są w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia Ukrainy.

Produkty do zaopatrywania ran i procedur chirurgicznych

W ostatnich dniach maja do Ukrainy został wysłany tir wypełniony produktami medycznymi takimi jak m.in. szwy chirurgiczne, kompresy ciepło-zimno, podkłady chłonne, strzykawki, igły iniekcyjne, cewniki, worki do zbiórki moczu, kompresy gazowe, opatrunki specjalistyczne i podstawowe, gaziki do dezynfekcji, pojemnik na odpady medyczne oraz odzież i rękawice zabezpieczająca personel medyczny: maski i fartuchy chirurgiczne, rękawice diagnostyczne i chirurgiczne. W przeważającej większości to materiały opatrunkowe i szwy chirurgiczne niezbędne do zaopatrywania ran, a także produkty przeznaczone do zabezpieczenia pacjenta podczas realizacji procedur chirurgicznych. 

Dziękujemy!

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom publicznym, które wsparły nasze działania. Dzięki Wam do Ukrainy zostało przekazanych ponad 8 ton sprzętu medycznego. Na tym etapie najtrudniejsze okazało się znalezienie firmy transportowej, która pomimo niesprzyjających warunków zdecydowałaby się zrealizować transport do miejsc znajdujących się w strefie działań wojennych – Paulina Roterman, Prezes Fundacji ZARYS.

Wspierając Fundację wspieracie osoby dotknięte wojną

Sfinansowanie kolejnego ładunku nie byłoby możliwe bez wsparcia: wielu anonimowych darczyńców, kanału Historia Realna Piotra Zychowicza, dziennikarza Marcina Mellera oraz Fundacji Górnika Zabrze. Transport został zrealizowany przez BRIGHTLOG Sp. z o.o.

 

Wesprzyj nas: