#ZARYSpomaga

Rękawice i maski dla krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego

Balon Widokowy w Krakowie - partner wspierający firmy ZARYS, producenta i dystrybutora sprzętu medycznego, przekazał 5 000 rękawic medycznych i 1 000 medycznych masek ochronnych dla krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego

Społeczna odpowiedzialność biznesu w obecnym czasie to coś więcej niż tylko sztampowe działania prowadzone przez duże firmy w ramach budowania własnego wizerunku.

Dzisiaj to potrzeba faktycznej pomocy dla Służby Zdrowia, która jak wszyscy wiemy jest na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa.

Dlatego firma ZARYS czyni pierwszy krok i przekazuje na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pulę 5 000 nitrylowych rękawic i 1 000 atestowanych jednorazowych medycznych maseczek ochronnych.

Jak twierdzi rzecznik prasowy SU, Pani Maria Włodkowska, są to obecnie materiały deficytowe i pierwszej potrzeby dla pracowników Szpitala w walce z wirusem.

Więcej informacji:

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-rekawiczki-i-maseczki-ochronne-dla-krakowskiego-szpitala-uni,nId,4432400

https://cowkrakowie.pl/2020/04/balon-widokowy-i-firma-zarys-wspieraja-sluzbe-zdrowia/

 

Balon Widokowy – jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych Krakowa – od niedawna pełni również funkcję latającego laboratorium atmosferycznego. Na gondoli balonu został zainstalowany instrument pomiarowy skonstruowany przez naukowców z AGH z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej. Przyrząd umożliwia ciągłe pobieranie próbek powietrza w czasie lotu, co pozwala wykonywać przekrojowe badanie powietrza w osi pionowej do 285m. Dane posłużą naukowcom z AGH do nowych analiz jakości powietrza.