#ZARYSpomaga

2 500 masek dla Szpitala w Łodzi

ZARYS ofiarował 2500 sztuk medycznych masek ochronnych dla pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Mikołaja Pirogowa w Łodzi

 

ZARYS International Group z Zabrza, największy polski wytwórca i dystrybutor jednorazowego sprzętu medycznego, w ramach walki z koronawirusem 2019-nCoV przekazał nieodpłatnie medyczne maski ochronne własnej produkcji dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Mikołaja Pirogowa w Łodzi. Dar ten spotkał się z bardzo przychylną reakcją dyrekcji szpitala i pracującego w nim personelu.

Niniejsza pomoc była kolejnym bezinteresownym działaniem mającym na celu wspomożenie naszych szpitali i pracującego w nich personelu poprzez zapewnienie im lepszej ochrony przed możliwością zakażenia.

Już w marcu taka sama ilość maseczek została nieodpłatnie przekazana na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego imienia Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. To właśnie w tym szpitalu leczony był pierwszy na terenie Polski „pacjent zero” zakażony koronawirusem. Natomiast w lutym w odpowiedzi na apel o wsparcie działań zmierzających do opanowania epidemii w prowincji Hubei w Chinach i szczególnie dotkniętego nią miasta Wuhan, maseczki medyczne zostały przekazanie Ambasadzie Chin w Warszawie z prośbą o ich przekazanie na rzecz narodu chińskiego.