#zaryspomaga

100 wózków dla RARS dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych

Przekazaliśmy nieodpłatnie 100 wózków inwalidzkich na rzecz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Wózki polskiej marki Timago będą mogły być wykorzystywane w szpitalach tymczasowych, a także przeznaczone na zabezpieczenie rezerwy strategicznej.

Producent i dostawca sprzętu medycznego

Firmy z branży medycznej zaistniały w świadomości opinii publicznej w świetle doniesień wynikających z rozwoju pandemii koronawirusa. ZARYS został zapamiętany jako producent i dostawca sprzętu medycznego, środków ochrony indywidualnej dla polskiej służby zdrowia, który organizował duże loty czarterowe wielkogabarytowymi samolotami: Boeing 747 – Jumbo Jet i Antonow An-124 Rusłan.

Wyposażenie szpitala polowego i sprzęt do szczepień

Za sprawą dobrej współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych taki sprzęt jak, kombinezony ochrony biologicznej, fartuchy pełnobarierowe, maski czy rękawice diagnostyczne trafiały do polskich placówek medycznych podnosząc bezpieczeństwo kadry i pacjentów. Środki ochrony indywidualnej, to nie jedyna grupa produktowa naszym w asortymencie. W budowanym przez ponad 30 lat działalności portfolio znajduje się ponad 90% podstawowego jednorazowego sprzętu medycznego. Dzięki temu byliśmy w stanie wyposażyć pierwszy szpital polowy zlokalizowany na Stadionie Narodowym, a także zapewnić strzykawki i igły iniekcyjne niezbędne do przeprowadzenia szczepień przeciwko SARS-Cov-2.  

100 wózków inwalidzkich dla RARS

Po blisko 12 miesiącach intensywnej współpracy z RARS, ZARYS International Group zdecydowaliśmy się nieodpłatnie przekazać 100 wózków inwalidzkich wyprodukowanych przez polską firmę Timago International Group z Bielska-Białej. Wózki inwalidzkie, obok podstawowego przeznaczenia dedykowanego osobom niepełnosprawnym ruchowo, spełniają ważną funkcję w szpitalach, ośrodkach opiekuńczych, placówkach medycznych, ośrodkach rehabilitacyjnych. Podnoszą komfort pacjentów, służą do transportu chorych, którzy nie mogą przemieszczać się samodzielnie. W placówkach tymczasowych lub na oddziałach przyjmujących chorych na koronawirusa, to wyposażenie niezbędne. Wózki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych zostały przekazane do jednej ze Składnic agencji skąd zostaną rozdysponowane do użytkowników końcowych.